14th International Internet Tournament UAPA-2021

     M. Hlinka & L.Kekely                              (Slovakia)                  Draw
       M. Hlinka & L.Kekely                           (Slovakia)                   Draw
    M. Hlinka & L.Kekely                           (Slovakia)                      Draw
     A.Zhukov & P.Arestov                              (Russia)                  Win
        Paul Muljadi                                   (USA)                   Draw
    Valery  Kalashnikov                             (Russia)                      Draw

Soluc. Click  in Diag.

    Valery  Kalashnikov                            (Russia)                   Draw
        Andrzej Jasik                            (Poland)                    Draw
          Andrzej Jasik                                     (Poland)                       Draw
            Andrzej Jasik                                      (Poland)                       Win
         Andrzej Jasik                           (Poland)                    Win
        Andrzej Jasik                                    (Poland)                       Win
         Peter Krug                                      (Austria)                  Win
            Peter Krug                               (Austria)                  Win
    M. Hlinka & L.Kekely                            (Slovakia)                      Draw
        Peter Krug                                       (Austria)                  Draw
           Peter Krug                              (Austria)                   Win
           Peter Krug                                       (Austria)                     Draw
   Alexander Avedisian                              (Uruguay)                  Win
 D.Gurgenidze & V.Neidze                           (Georgia)                    Draw
    David  Gurgenidze                              (Georgia)                      Draw
            Peter Krug                                        (Austria)                  Draw
       Valery  Kalashnikov                            (Russia)                   Draw
      Valery  Kalashnikov                              (Russia)                     Win
     Luis Gómez  Palazón                              (Spain)                 Win
       Michael Pasman                           (Israel)                  Draw
 J.Timman & M. García          (Netherlands-Argentina)                    Draw
       Jan Timman                                    (Netherlands)                  Win
      Jan Timman                                 (Netherlands)                   Win
       Jan Timman                                     (Netherlands)                     Draw
       Michal Pasman                                     (Israel)                  Draw
        Daniele Gatti                                     (Italy)                   Win
           Peter Krug                                     (Austria)                     Win
      Pavel Arestov                                       (Russia)                  Draw
         Peter Krug                                   (Austria)                    Draw
         Peter Krug                                         (Austria)                      Win
      Michal Pasman                                   (Israel)                  Win
        Michal Pasman                             (Israel)                    Win
 A.Misericordia &D.Gatti                             (Italy)                      Win
       Pavel Arestov                                  (Russia)                  Draw
    A.Avni & S.Osintsev                            (Israel-Russia)                   Win
       Michal Pasman                                     (Israel)                              Draw

Soluc.Click in Diag

     Vladimir Neistadt                                (Russia)                  Draw
       Vladislav Tarasiuk                               (Ukraine)                    Draw
         Pavel Arestov                                      (Russia)                   Draw
   I. Richardson & Y.Hoch                              (Israel)                  Win        Pavel Arestov                               (Russia)                   Draw
     Pavel Arestov                                      (Russia)                      Win
     David Gurgenidze                                 (Georgia)                  Win
        David Gurgenidze                          (Georgia)                    Draw
        Poul Rewitz                                    (Denmark)                     Draw
        Poul Rewitz                                     (Denmark)                  Draw
           Poul Rewitz                            (Denmark)                    Win
    A.Avni & V.Tarasiuk                    (Israel-Ukraine)                       Draw
    M. Hlinka & L.Kekely                              (Slovakia)                  Draw
       Alexander Avedisian                            (Uruguay)                   Win
     Alexander Avedisian                             (Uruguay)                      Win
     P.Arestov &M.Hinka                          (Russia-Slovakia)                  Draw
         Marc Gelly                                  (France)               BTM  Draw
       Oleg Pervakov                                   (Russia)                     Draw
   David  Gurgenidze                                 (Georgia)                  Draw
       Itay Richardson                            (Israel)                   Win
       Michal Pasman                               (Israel)                      Win
     Michal Pasman                                   (Israel)                  Draw
       Can Aydinoglu                            (Turkey)                    Draw
       Michal Pasman                                     (Israel)                     Draw
  Jarl Henning Ulrichsen                              (Norway)                  Draw
        Yochanan Afek                                       (Israel)                    Draw
  Jarl Henning Ulrichsen                             (Norway)                      Draw
        Poul Rewitz                                      (Denmark)                  Win
       Mario G.García                            (Argentina)                    Win
B.Buyannemekh &M.García                (Mongolia-Argentina)                        Draw
     Can Aydinoglu                                      (Turkey)                   Win
       Sergey Osintsev                           (Russia)                BTM  Win
 S. Osintsev & V.Shanshin                          (Russia)                     Draw
     Alexey Gasparyan                               (Armenia)                  Draw
A. Gasparyan  &S.Kasparyan                       (Armenia)                    Win
       Oleg Pervakov                                     (Russia)                    Draw
    Luis Miguel González                               (Spain)                  Win
     Vladimir Samilo                             (Ukraine)                    Draw
    Jarl Henning Ulrichsen                           (Norway)                      Draw
    Jarl Henning Ulrichsen                            (Norway)                  Draw
   Vladislav Tarasiuk                             (Ukraine)                    Win
A. Gasparyan & S.Kasparyan                      P. Arestov                      Win
    Vladislav Tarasiuk                               (Ukraine)                  Draw
       xxxxxxxxxxxxxx                            (xxxxxxx) Diag Vacio bview.php                   xxx
    xxxxxxxxxxxxxx                             (xxxxxxx) Nº                      xxx

c