9th International Internet Tournament UAPA (2)

P. Arestov & A. Zhukov                              (Russia)                   Win

Solution : Click in Diagram

         Daniele Gatti                                (Italy)                    Win
   M. Hlinka & L. Kekely                      (Slovakia)                  BTM  Win
        Daniele Gatti                               (Italy)                   Win
          Daniele Gatti                               (Italy)                    Win
      Andrzej Jasik                              (Poland)                      Win
   M. Hlinka & L. Kekely                           (Slovakia)                   Draw
       Daniele Gatti                            (Italy)                    Draw
       Daniele Gatti                            (Italy)                       Draw

Solutions: Click in Diagram

            Andrzej Jasik                            (Poland)                   Win
         Andrzej Jasik                            (Poland)                    Win
         Peter S.Krug                             (Austria)                       Win
     Daniele Gatti                                 (Italy)                   Draw
       Andrzej Jasik                            (Poland)                    Draw
        Andrzej Jasik                                 (Poland)                     Draw
           Pavel Arestov                                 (Russia)                   Win
       Peter S.Krug                            (Austria)                    Draw
    Valery Kalashnikov                     (Russia)                       Win
     Valery Kalashnikov                           (Russia)                  Draw
       Valery Kalashnikov                          (Russia)                   Draw
     M. Minski & A. Avni                    (Germany-Israel)                       Win
A.Jasik P.Murdzia M.Minski         (Poland-Germany)                  Draw
       Pavel Arestov                            (Russia)                    Draw
        Pavel Arestov                        (Russia)                      Win
        Andrzej Jasik                                (Poland)                  Win
     P. Krug & M. García                       (Austria-Argentina)                    Draw
    M.Hlinka &M. García                   (Slovakia-Argenina)                      Win
            Marcel Dore                                 (France)                     Win
       Fabio Magini                               (Italy)                   Win
       Peter S.Krug                            (Austria)                       Win
        Peter S.Krug                              (Austria)                  Win
       Ľuboš Kekely                            (Slovakia)                   Win
       Valery Kalashnikov                         (Russia)                      Win
     Valery Kalashnikov                             (Russia)                  Win
       Valery Kalashnikov                             (Russia)                   Win
   A.Skripnik & P.Arestov                     (Russia)                       Draw
         Peter S.Krug                                (Austria)                  Draw
       Alexander Avedisian                    (Uruguay)                    Win
         Amatzia Avni                          (Israel)                       Draw
    N.Griva & A. Zhukov                    (Ukraine -Russia)                   Draw
   V.Tarasiuk & M. Minski                 (Ukraine- Germany)                    Win
         Daniel Keith                             (France)                       Win
        Pavel Arestov                               (Russia)                  Win
       David Blundell                             (Gales)                    Win
       David Blundell                          (Gales)                       Win
  M.Gromov & O.Pervakov                   (Russia)                  Win
   E.Kopilov & O.Pervakov                      (Russia)                    Draw
     Oleg Pervakov                         (Russia)                       Win
      Vladislav  Tarasiuk                           (Ukraine)                  Win
       Vladislav  Tarasiuk                            (Ukraine)                    Win
    Vladislav  Tarasiuk                         (Ukraine)                       Draw
      Oleg Pervakov                             (Russia)                  Win
       János Mikitovics                            (Hungary)              BTM Draw
      János Mikitovics                                 (Hungary)                Win
     Alexander Avedisian                              (Uruguay)                   Win
       János Mikitovics                            (Hungary)            Win B) bP b7 to a4
       János Mikitovics                     (Hungary)                 Win
           Arpad Rusz                                   (Romania)                    Win
D.Gurgenidze & M.Minski                (Georgia-Germany)                   Draw
    xxxxxxxxxxxxxx                                  (xxxxxxx) Nº                      xxx
       xxxxxxxxxxxxxx                              (xxxxxxx Diag Vacio bview.php                  xxx
       xxxxxxxxxxxxxx                            (xxxxxxx) Diag Vacio bview.php                   xxx
    xxxxxxxxxxxxxx                             (xxxxxxx) Nº                      xxx
       xxxxxxxxxxxxxx                              (xxxxxxx Diag Vacio bview.php                  xxx
       xxxxxxxxxxxxxx                            (xxxxxxx) Diag Vacio bview.php                   xxx
    xxxxxxxxxxxxxx                             (xxxxxxx) Nº                      xxx
       xxxxxxxxxxxxxx                              (xxxxxxx Diag Vacio bview.php                  xxx
       xxxxxxxxxxxxxx                            (xxxxxxx) Diag Vacio bview.php                   xxx
    xxxxxxxxxxxxxx                             (xxxxxxx) Nº                      xxx

x