5th International Internet Tournament UAPA

SOLUTIONS : Click in Diagrams

      M. Hlinka & Ľ. Kekely                       (Slovakia) Kekely Sec, B.2. Nº1 bview.php                  Draw
          Ľuboš Kekely                            (Slovakia) Kekely Sec, B.2. Nº2 bview.php                    Draw
        Ľ. Kekely  & M. Hlinka                        (Slovakia) Kekely Sec, B.2. Nº3 bview.php                      Draw
           Peter S. Krug                               (Austria)  P. Krug Sec. B.1. Nº1 bview.php                  Win
            Arpad Rusz                                 (Romania) Arpad Sec. B.1. Nº1 bview.php                    Win
         Alexander Zhukov                               (Russia) Zhukov Sec. A bview.php                     Win
        Alexey Gasparyan                         (Armenia)  Gasparyan Sec. B,2 bview.php                  Draw
        Pavel Arestov                           (Russia) Arestov Sec. A Nº1 bview.php                    Win
         Michal Hlinka                            (Slovakia) Hlinska Sec.B.1 bview.php               BTM   Win
           Michal Hlinka                                (Slovakia) Hlinska Sec.B.2 bview.php                  Draw
        Alexander Zhukov                           (Russia) Zhukov Sec. A Reemplazo bview.php                    Win
         Pavel Arestov                             (Russia Arestov Sec. A Nº 2 bview.php                     Win
           Martin Minski                            (Germany)  Minski Sec. B.1. Nº1 bview.php                  Win
  S Nielsen & M. Minski                (Denmark -Germany) bview (1)                       Draw
          M. Hlinka & Ľ. Kekely                (SlovakiaKekely Se.A N 1                         Win
   M. Hlinka & Ľ. Kekely                         (Slovakia   Kekely Se.A N 2                  BTM Win
     M. Hlinka & Ľ. Kekely                       (Slovakia Kekely Se.A N3                        Win
         Peter S. Krug                             (Austria) Peter Sec. B.1. Nº2 bview.php                     Win
           Peter S. Krug                              (Austria) Peter Sec. B.1. Nº3 bview.php                  Win
        Pavel Arestov                               (Russia) Arestov Sec. B Nº1 bview.php                    Win
     S. Nielsen & M. Minski             (Denmark -Germany) Steffen & Martin Sec. B.2. .php                    Draw
           Andrzej Jasik                               (Poland)  Jasik Sec. A Nº1 bview.php                  Win
        Andrzej Jasik                           (Poland) Jasik Sec. B.1. Nº1 bview.php                    Win
         Andrzej Jasik                            (Poland) Jasik Sec. B.1. Nº2 bview.php                     Win
           Andrzej Jasik                               (Poland) Jasik Sec. B.2. Nº1 bview.php                  Draw
        Andrzej Jasik                           (Poland)Jasik Sec. B.2. Nº2 bview.php                    Draw
         Arpad Rusz                          (Romania) Arpad Sec. B.2. bview.php                     Draw
           Arpad Rusz                                 (Romania)  Arpad Sec. B.2 Nº2 . bview.php                  Draw          Solutions:Click in Diag.
        Fabio Magíni                               (Italy) Magini Sec. B.2. bview.php              BTM Draw
       Valery Kalasnhikov                             (Russia) Kalasnhikov Sec. A Nº1 bview.php                    Win
        Pavel Arestov                               (Russia)  Arestov Sec. A Nº 3 bview.php                  Win
        Alexander Zhukov                           (Russia) Zhukov Sec. B.2. Nº1 bview.php                    Draw
  A.Almammadov & I.Aliev                     (Azerbajyan) Ihlam Sec. B.1. bview.php                      Win
       Anatoly Skripnik                             (Russia)  Anatoly Sec.B.1. Nº1 bview.php                  Win
        Pavel Arestov                               (Russia) Arestov Sec. B.2 Nº1 bview.php                    Draw
      A. Jasik & M. García                   (Poland-Argentina) Andrzej & Mario Sec. B.2. bview.php                  BTM Draw
  Alexander Zhukov(v)                          (Russia)  Zhukov Reemplazo bview.php                  Win
        Richard Becker                               (USA) Becker Sec. B.1. Nº1 bview.php                    Win
         Richard Becker                             (USA) Becker Sec. B.2. Nº1 bview.php                      Draw
           Nikolay Akimov                          (Kazakhistan) Akimov Sec. B.2. bview.php                  Draw
        Pavel Arestov                             (Russia) Pavel Sec B.1. Nº2 bview.php                   Win
       Vladislav Tarasiuk                      (Ukraine) Tarasiuk Sec. B.1. Nº1 bview.php                     Win
       Vladislav Tarasiuk                            (Ukraine) Tarasiuk Sec. B.2. Nº1 bview.php                  Draw
     R. Becker & V.Tarasiuk                   (USA-Ukraine) Becker Taras. Sec. A bview.php                   Win
             Marc Gelly                            (France) Gelly Sec. B.2. bview.php                     Draw
       Daniele Gatti                                  (Italy)  Gatti Sec. B.2 Nº1 bview.php                  Draw
N.Huschenbeth& M.Minski                   (Germany) Niclas Martin Sec. B.1. bview.php                   Win
        Vladimir Neistadt                             (Russia) Neistadt Sec.B.1. bview.php                     Win
           Alexander Zhukov                           (Russia) Zhukov Sec. B.1. Nº1 bview.php                  Win
      Alexander Avedisián                        (Uruguay) Uruguay Sec. B.1. bview.php                    Win
    P. Kiryakov & M. Minski                 (Russia-Germany)Kiryakov -Minski Sec. B.2 bview.php                     Draw
             Peter Krug                          V.Tarasiuk & M.García  Krug-Tarasiuk-Garica Sec. B.2. bview.php                Draw
 J.Timman & M. García (Netherlands-Argentina) Timman Mario Sec. B.1. bview.php                    Win
         Pavel Arestov                             (Russia) Pavel Arestov Sec. B.2. bview.php                    Draw
 D.Gurgenidze &. Minski              (Georgia-Germany)  gurgenidze Minski Sec. B.1. bview.php                  Win
      P. Arestov & D. Keith               (Russia -France) Arestov Keith Sec. B.2. bview.php                    Draw
       Steffen S. Nielsen                          (Denmark) Nielsen Sec. B.1. bview.php                      Win
      Bizya Buyannemekh                       (Mongolia)  Bizya Sec. B.2. bview.php                  Draw
        Alexander Zhukov                              (Russia) Zhukov Sec. B.1. Nº3 bview.php                    Win
         Alexander Zhukov                        (Russia) Zhukov Sec. B.1. Nº3 .2 bview.php                      Win
  P. Arestov & R.Becker                        (Russia-USA)  Becker Arestov Sec. B.1. bview.php                  Win
        Oleg  Pervakov                                (Rusia) Pervakov Sec. B.2. bview.php               BTM Draw      M.García & V. Tarasiuk               (Argentina-Ukraine) Mario Vladislav Sec. A bview.php                      Win
            Fabio Magini                               (Italy)  F. Magini Sec. B.1 bview.php                  Win
        Mirko Miljanic                               (Serbia) Miljanic Sec. A bview.php                    Win
           Marcel Dore                             (France) Marcel Dore Sec.B.1. bview.php          Win   b) WK–>c6
  Luis Miguel González                         (Spain)  Gonzalez Sec. B.1. bview.php                  Win
       Vladislav Tarasiuk                           (Ukraine) Tarasiuk Sec A Nº3 bview.php                   Win
         xxxxxxxxxxxxxx                             (xxxxxxx) Nº                      xxx

xxxxxxxxx