4th INTERNATIONAL INTERNET TOURNAMENT UAPA

 

       Alexandr Stavrietsky                            (Russia)Stavriestky Sec B.1. bview.php            BTM          Win
            Luboš Kekely                              (Slovakia)Kekely Sec. B.2. bview.php                   Draw       M. Hlinka & L. Kekely                      (Slovakia)Hlinka Kekely Sec B.2 Nº2 bview.php                         Draw

Solutions: Click in Diagrama

      M. Hlinka & L. Kekely                          (Slovakia)Hlinka Kekely Sec B.2 Nº3 bview.php            BTM     Draw
         Luboš Kekely                         (Slovakia) Kekely Sec B.1. Nº1 bview.php                   Win        M. Hlinka & L. Kekely                       (Slovakia) Hinka Kekely Sec.B.1. Nº2 bview.php                 BTM  Win
      M. Hlinka & L. Kekely                         (Slovakia)Hinka Kekely Sec.B.1. Nº3 bview.php                     Win
           Michal Hlinka                         (Slovakia) Hlinka Sec.B.2. Solo bview.php                  Draw           Michal Hlinka                     (Slovakia) Hlinka Sec. B.1. Solo bview.php                        Win
   S.Hornecker & M. Minski                     (Germany)Horrnecker Sec B.2. bview.php                    Draw
        D.Keith & M. Minski                  (France-Germany) Keith Minski Sec B.2 bview.php                    Draw          Pavel Arestov                             (Russia) Arestov Sec. A.1. Nº1 bview.php                      Win

Solutions: Click in Diagrama

           Andrzej Jasik                                   (Poland)Jasik Sec.B.2. Nº1 bview.php                          Draw
            Andrzej Jasik                            (Poland)Jasik Sec.B.2. Nº2 bview.php                     Draw
         Andrzej Jasik                                  (Poland)Jasik Sec.B.1. Nº1 bview.php                        Win
           Andrzej Jasik                                   (Poland)Jasik Sec.B.1. Nº2 bview.php                            Win
        D.Keith & M. Minski                 (France-Germany) Keith & Minski Sec. B.1. bview.php                   Win
       Pavel Arestov                                  (Russia) Arestov Sec A.1 Nº2 bview.php                    Win
        Pavel Arestov                                   (Russia)Arestov Sec. A.2. Nº1 bview.php                     Win
       L. Kekely & M. Hlinka                         (Slovakia) Kekely Hlinka Sec. A.2.bview.php                     Win
              Árpád Rusz                                (Rumania) Arpad Rusz Sec.A.1. Nº1 .php                        Win
               Árpád Rusz                                  (Rumania)Arpad Rusz Sec. A.2. Nº1 bview.php                    Win
         Árpád Rusz                                  (Rumania) Arpad Rusz Sec. A.2. Nº2 bview.php                    Win
       M. Hlinka & L. Kekely                         (Slovakia) Hlinka Kekely Sec. A.2. Nº2 bview.php                      Win

Solutions: Click in Diagrama

   L. Kekely & M. Hlinka                           (Slovakia)Kekely Hlinka Sec. A.2 Nº3 bview.php                    Win
        Andrzej Jasik                                    (Poland) Jasik Sec. A.1. Nº1 bview.php                    Win
           Andrzej Jasik                                (Poland)  Jasik Sec. A.2. bview.php                      Win
   M. Hlinka & L. Kekely                          (Slovakia)Hinka Kekely Sec. A.1. Nº1 bview.php                    Win
       M. Hlinka & L. Kekely                        (Slovakia) Hinka Kekely Sec. A.1. Nº2 bview.php                    Win
         M. Hlinka & L. Kekely                        (Slovakia)Hinka Kekely Sec. A.1. Nº3 bview.php                  BTM Win
          Pavel Arestov                                  (Russia)Arestov Sec. B.2. Nº1 bview.php                    Draw
           Árpád Rusz                                   (Rumania) Arpard Sec. B.1. Nº1 bview.php                    Win
             Árpád Rusz                                  (Rumania) Arpard Sec. B.1. Nº2 bview.php                      Win
            Árpád Rusz                                 (Rumania)Arpard Sec. B.1. Nº3 bview.php                    Win
            Pavel Arestov                               (Russia) Arestov Sec B.1 Nº1 bview.php                    Win
          Peter S. Krug                             (Austria) Peter Sec. B.1. Nº1bview.php                      Win
        Pavel Arestov                                 (Russia)Arestov Sec. B.2. Nº2 bview.php                    Draw
       P. Krug & P. Arestov                        (Austria-Russia) Peter Pavel Sec. B.2. bview.php                    Draw
         Peter S. Krug                             (Austria) Peter Sec.B.1. Nº2 bview.php                       Win
          Pavel Arestov                                (Russia)Arestov Sec. A.2. Nº2 bview.php                    Win
          Pavel Arestov                            (Russia) Arestov Sec B.1 Nº2 bview.php        Win b) Na8-h4 c) Ka7-g5
   A. Skripnik & P. Arestov                       (Russia)                  Anatoly N1 Sec. B.1. bview.php            Win                              b) pieces one row up
 Harold van der Heijden                    (Netherlands)Harold Sec. B.1 Nº1 bis bview.php                    Win
        Anatoly Skripnik                               (Russia) Skripnik Sec.A.1. Nº1 .php                    Win
          Leonid Topko                             (Ukraine) Topko Sec. B.1. bview.php                      Win
       Anatoly Skripnik                              (Russia)Anatoly Sec. B.1. Nº1 bview.php                    Win
        Anatoly Skripnik                              (Russia) Anatoly Sec.B.2. Nº1 bview.php                    Draw
          Anatoly Skripnik                             (Russia) Anatoly Sec.B.2. Nº2 bview.php                BTM  Draw
        Valery Kalasnhikov                            (Russia)Kalasnhikov Sec.A.1. bview.php                    Win
        Valery Kalasnhikov                           (Russia) Kalasnhikov Sec.A.2. bview.php                 BTM   Win
         Anatoly Skripnik                             (Russia) Anatoly Sec. .A.2. Nº1 bview.php                      Win
          Yuri Bazlov                                      (Russia)Bazlov Sec. A.2. bview.php                    Win
        Steffen S. Nielsen                           (Denmark) Stefan Sec.A.2. bview.php                    Win
          Marco Campioli                               (Italy) Campioli Sec.B.2. Nº1 bview.php                      Draw
    Vladimir Kuzmichev                             (Russia)Kuzmichev Sec. B.1. bview.php                    Win
        Vladimir Kuzmichev                           (Russia) Kuzmichev Sec. B.2. bview.php                    Draw
         Richard  Becker                             (USA) Becker Sec.B.1 Nº1 bview.php                      Win
   Vladimir Kuzmichev                              (Russia)Kuzmichev Sec. B.2. Nº2 bview.php                    Draw
        Richard  Becker                               (USA) Becker Sec.B.2. Nº2 bview.php                   Draw
         Vladimir Kuzmichev                             (Russia) Kuzmichev Sec. B.2. Nº3 bview.php                      Draw
   Vladimir Kuzmichev                            (Russia)Kuzmichev Sec. B.1. Nº2 bview.php                    Win
        Vladimir Kuzmichev                           (Russia) Kuzmichev Sec. B.1. Nº3 bview.php                    Win
         Anatoly Skripnik                             (Russia) Anatoly Sec. .A.2. Nº2 bview.php                      Win
       Pavel Arestov                                 (Russia)Arestov Sec A.1 Nº3 bview.php                    Win
        Pavel Arestov                                (Russia) Arestov Sec. A.2. Nº3 bview.php                    Win
J. Timman & M. García (Nedherlands- Argentina) Timman & Garcia Sec. A.1. bview.php                      Win
  S. Nielsen & M. Minski               (Denmark-Germany)nielsen-minski-sec-b-1-bview-php                    Win
        Richard  Becker                              (USA) becker-se-a-2-bview-php                    Win
          Steffen Nielsen                             (Denmark) steffen-sec-b-1-bview-php                      Win
       Fabio Magini                                    (Italy)Magini Sec. B.2. bview.php                    Draw
        Richard  Becker                                 (USA) Becker Sec. A.1. bview.php                    Win
 D.Gurgenidze & M.Minski            (Georgia-Germany) Gurgenidze Minski Sec. B.1 bview.php                    Win
   D.Gurgenidze & M.Minski            (Georgia-Germany)Gurgenidze Minski Sec. B.2 bview.php                   Draw
       Bizya Buyannemekh           Peter Krug – Mario GarciaBizya peter mario bview.php     b) B—>e8     Draw
 S. Riis  &  S.S. Nielsen                      (Denmark) Riis & Nielsen Sec. B.1. bview.php                     Win
   Steffen S. Nielsen                                 (Denmark)Steffen Sec. B.2. bview.php                    Draw
         Vladimir Samilo                              (Ukraine) Samilo Sec. B.2. bview.php                    Draw
A.Gasparyan & S.Kasparyan                         (Armenia) Gasparyan Se.B.1. bview.php                      Win
      Luis M. González                            (Spain)Gonzalez Se, B.1. bview.php                    Win
        xxxxxxxxxxxxxx                           (xxxxxxx) Nº                    xxx
         xxxxxxxxxxxxxx                             (xxxxxxx) Nº                      xxx

xxxxxxxxxxx