6th International Internet Tournament UAPA

      Alexander Zhukov                              (Russia) Zhukov Sec. B.2. Nº 1 bview.php                  Draw

 Solutions:Click Diagram

    M. Hlinka & L. Kekely                        (Slovakia) Hlinka kekely Sec. A. Nº1 view.php                  Win
     M. Hlinka & L. Kekely                         (Slovakia) Hlinka Kekely Sec. B.1. Nº 1 bview.php                      Win
      Luboš Kekely                                (Slovakia) Hlinka Kekely Sec. B.1. Nº 2 bview.php                  Win
     M. Hlinka & L. Kekely                         (Slovakia) Hlinka Kekely Sec. B2. Nº1 bview.php                   Draw
         Luboš Kekely                         (Slovakia) Kekely Sec. B.2. bview.php                  Draw
V.Tarasiuk,P.Krug M.García (Ukraine-Austria.Argentina) Tarasiuk-Krug Garcia Sec. B.2. bview.php                 Draw
       Alexander Zhukov                            (Russia) Zhukov Sec. A. Nº 1 bview.php                   Win
         Pavel Arestov                          (Russia)Arestov Sec.A Nº1 bview.php                    Win
Peter. Krug & Mario García          (Austria – Argentina) Peter Mario Sec. B.1. bview.php                  Win
         Andrzej Jasik                                  (Poland) Jasik Sec. A Nº1 bview.php                   Win
         Andrzej Jasik                           (Poland) Jasik Sec. B.1. Nº1 bview.php                      Win
      Andrzej Jasik                                   (Poland) Jasik Sec. B.1. Nº2 bview.php                  Win
      Andrzej Jasik                             (Poland) Jasik Sec. B.2. Nº1 bview.php                   Draw
         Andrzej Jasik                           (Poland) Jasik Sec. B.2. Nº2 bview.php                     Draw
JanTimman & Mario García (Netherlands-Argentina) Timman Garcia Sec. A bview.php                 Win
V.Kalashnikov & P.Arestov                     (Russia) Nº7 Valery Kalasnhikov & Pavel Arestov                   Win
     P. Krug  & P. Arestov                  (Austria-Russia)P.Krug -Arestov Sec. B.1. Nº2 bview.php                      Win
      Steffen S. Nielsen                        (Denmark)              Win  Nielsen Sec. B.1. Nº1 bview

 Solutions:Click Diagram

 A. Skripnik &  P. Arestov                             (Russia) Reemplazo Skripnik Sec. B.1. bview.php                   Win
 A. Skripnik &  P. Arestov                           (Russia) Skripnik Arestov Sec. A bview.php                  Win
       Anatoly Skripnik                              (Russia) Anatoly Sec. A bview.php                  Win
   M.Minski & S. Nielsen            (Germany-Denmark) Minski & Nielsen Sec. B.1. Nº1 bview.php                   Win

 

         Anatoly Skripnik                             (Russia) Anatoly Sec. B.2. Nº1 bview.php                      Win
             Pavel Arestov                                     (Russia) Arestov Sec.B.2. Nº1 bview.php                Draw
    M. Hlinka & M. Garcia                 (Slovakia-Argentina) Hlinka & Garcia Sec. B.2. bview.php   Win b) wK-> b8 c) wK-> g5
      M. Hlinka & L. Kekely                      (Slovakia) Hlinka Kekely Sec. B2. Nº2 bview.php                      Draw
      Vladislav Tarasiuk                              (Ukraine) Tarasiuk Sec. B.1. bview.php                  Win
       Vladislav Tarasiuk                            (Ukraine) Tarasiuk Sec. B.2. bview.php                   Draw
     Olivier Mathieu                 (France) DrawMathieu Sec. B.2 bview.php
    Daniele Gatti                                          (Italy) Gatti Sec. B.2 bview.php                            Draw
     Stanislav Nosek                            (Rep.Checa)                    Draw
 P.Arestov & A.Zhukov                            (Russia)                       Win
       Valery Vlasenko                                (Ukraine ) Blasenko Sec. B.1. bview.php                  Win
        Pavel Arestov                               (Russia) Arestov Sec.B.2. Nº2 bview.php                   Draw
Valery Kalasnhikov                                   (Russia) Kalasnhikov Sec. B.2. Nº1 bview.php                   Draw
D.Gurgenidze &M.Misnki                (Georgia-Germany) Gurge MM Sec. B.2. bview.php                  Draw
     Marco Campioli                                    (Italy) Campioli Sec. B.1. Nº 1 bview.php              BTMWin  b) bB->d1
       Marco Campioli                                  (Italy) Campioli Sec. B.2. bview.php                      BTM Draw
      M. Hlinka & L. Kekely                              (Slovakia)Hlinka kekely Sec. A. Nº2 view.php                   Win
        Mario Micaloni                                  (Italy) Micaloni Sec. B.1. bview.php                        Win
 Jochen Vieweger                         (Germany) Vieweger Sec. B.2. bview.php                    Draw
      Daniele Gatti                                     (Italy) Gatti Sec. B.1. Nº1 bview.php                   Win
       Daniele Gatti                                    (Italy) Gatti Sec. B.2. Nº1 bview.php                   Draw
    Daniele Gatti                                        (Italy)  Gatti Sec. B.2. Nº3 bview.php                      Draw
  M. Prusikin & M. Minski                 (Germany)Prusikin Minski Sec. b.2. bview.php                   Draw
  S.Hornecker & M. Minski              (Germany) Hornecker & Minski bview.php                   Win
    Geir Sune T. Ostmoe                      (Norway) Ostmoe Sec. B.1. bview.php                    Win
  D. Perone & D. Gatti                     (Argentina-Italy)Perone Gatti Sec. B.1. bview.php)                  Win
       Peter S. Krug                                (Austria) P.Krug Sec. B.1. Nº3 bview.php                  Win
    Martin  Minski                                 (Germany) Minski Sec. B.1. Nº2 bview.php                      Win
      Martin Minski                                (Germany) Minski Sec. B.2. Nº3 bview.php                  Draw
     M. Hlinka & L. Kekely                            (Slovakia) Hlinka kekely Sec. A. Nº3 view.php                   Win
    Daniele Gatti                                          (Italy) Gatti Sec. B.1. Nº3 bview.php                           Win
      Peter S. Krug                                  (Austria) P.Krug Sec. B.2. Nº2 bview.php                  Draw
       Peter S. Krug                            (Austria) P.Krug Sec. B.2. Nº3 bview.php                   Draw
       Daniele Gatti                              (Italy)                      Win
       Daniele Gatti                                      (Italy)                  Win
      V.Tarasiuk & M. García                (Ukraine-Argentina)                    Win
       Sergiy Didukh                           (Ukraine)                      Win
      Sergiy Didukh                                 (Ukraine)                   Win
            Yuri Bazlov                              (Russia)                    Draw
          David Blundell                              (Gales)                       Win