13th International Internet Tournament UAPA-2020

      M.Hlinka& L.Kekely                              (Slovakia)                  Draw
       M.Hlinka& L.Kekely                            (Slovakia)                    Draw
    P. Krug & M. García                        (Austria-Argentina)                      Draw
      L.Kekely & M.Hlinka                             (Slovakia)                  Win
       M.Hlinka& L.Kekely                            (Slovakia)                    Win
    P. Krug & M. García                        (Austria-Argentina)                       Win
        Peter S. Krug                                     (Austria)                  Draw
         Peter S. Krug                             (Austria)                    Draw
       Peter S. Krug                                    (Austria)                    Draw
       Michael Pasman                                  (Israel)                 Draw
       M.Hlinka& L.Kekely                            (Slovakia)                     Draw
   Valery Kalashnikov                             (Russia)                     Win

Soluc. Click in Diag

       Peter S. Krug                                       (Austria)                   Win
  P. Arestov – M. García                      Vladislav Tarasiuk                    Draw
    Valery Kalashnikov                             (Russia)                     Draw
       Valery Kalashnikov                              (Russia)                  Draw
     P. Krug & P. Arestov                         (Austria-Russia)                   Win
         Pavel Arestov                                        (Russia)                       Win
      Peter S. Krug                                     (Austria)                 Win
       Andrzej Jasik                               (Poland)                    Draw
        Andrzej Jasik                                       (Poland)                      Draw
         Andrzej Jasik                                     (Poland)                  Win
         Andrzej Jasik                            (Poland)                    Win
      Andrzej Jasik                                      (Poland)                       Win
      P. Krug & P. Arestov                         (Austria-Russia)                 Win
     Vladimir Neistadt                            (Russia)                   Draw
       Jan Timman                                     (Netherlands)                      Win
         Jan Timman                                    (Netherlands)                  Win
   P. Arestov & Daniel Keith                     (Russia-France)                    Win
    Vladimir  Kuzmichev                              (Russia)                      Draw
      Vladimir  Kuzmichev                              (Russia)                  Draw
    P. Kiryakov & P. Arestov                            (Russia)                   Draw
    Michael Pasman                                     (Israel)                      Draw
         Marc Gelly                                     (France)                  Win
       Richard Becker                               (USA)                    Draw
    Michael Pasman                                      (Israel)                   Draw
    Jarl H. Ulrichsen                                  (Norway)                  Draw
     Dmitry Zilberstein                            (USA)                    Win
       Michael Pasman                                 (Israel)                       Win

Soluc. Click in Diag

     A.Zhukov & P.Arestov                              (Russia)                  Win
     M. Hlinka & L.Kekely                            (Slovakia)                    Win
            Marc Gelly                                       (France)                      Draw
   M. Hlinka & L.Kekely (V.1.)                        (Slovakia)               BTM Draw
     M. Hlinka & L.Kekely(V.2.)                         (Slovakia)                   Draw
     Helmut Waelzel                                   (Germany)                       Win
       Michael Pasman                              (Israel)                  Win
    Vladimir Bulanov                            (Russia)                    Win
    Stanislav Nosek                                 (Rep. Checa)                      Win
       Itay Richardson                                    (Israel)                  Win
       Ognian Dimitrov                            (Bulgaria)                    Win
     Ognian Dimitrov                                      (Bulgaria)                        Win
      Ognian Dimitrov                              (Bulgaria)                   Draw
       Ognian Dimitrov                            (Bulgaria)                    Draw
   J.Ulrichsen & P.Arestov                     (Norway-Russia)                      Win
       Sergiy Didukh                                   (Ukraine)                  Win
       Daniele Gatti                                (Italy)                    Win
    D. Gatti  & M. Campioli                            (Italy)              BTM Draw
       Richard  Becker                                    (USA)                  Draw
        Luis Gómez                                 (Spain)                    Win
        Luis Gómez                                     (Spain)                    Win
          Luis Gómez                                    (Spain)                 Draw
          Luis Gómez                              (Spain)                    Draw
         Mihail Croitor                                    (Moldova)                      Win
         Mihail Croitor                                   (Moldova)                  Win
           Mihail Croitor                             (Moldova)                    Win
         Mihail Croitor                                      (Moldova)                      Draw
          Jan Timman                                  (Netherlands)                  Draw
          Daniele Gatti                                (Italy)                    Win
         Daniele Gatti                                          (Italy)                      Draw
         Amatzia  Avni                                     (Israel)                  Draw
     David Gurgenidze                            (Georgia)                    Draw
    David Gurgenidze                                 (Georgia)                 BTM Win
    David Gurgenidze                               (Georgia)                   Draw
    Luis Miguel González                            (Spain)                    Win
    D. Gatti  & M. Micaloni                             (Italy)                      Win
          Daniele Gatti                                   (Italy)                  Draw
       Michael Pasman                         (Israel)                   Draw
    Alexey Gasparyan                             (Armenia)                       Draw
       Alexey Gasparyan                            (Armenia)                  Win
 Jarl Henning Ulrichsen                            (Norway)                   Draw
         Paul Muljadi                                          (USA)                      Draw
        Poul Rewitz                                     (Denmark)                  Draw
  J. Nielsen & P. Rewitz                            (Denmark)                   Draw
         Poul Rewitz                                   (Denmark)                       Win
           Marc Gelly                                        (France)                 Draw
          Yuri Bazlov                                 (Russia)                    Win
         Yuri Bazlov                                       (Russia)                     Win
       Amatzia Avni                                       (Israel)                  Draw
   Branislav Djurasevic                            (Serbia)                 BTM Win
  B. Ilincic & B. Djurasevic                             (Serbia)                      Win
     Vladislav Tarasiuk                            (Ukraine)                  Win
       Vladislav Tarasiuk                             (Ukraine)                    Win
    Yochanan Afek                                     (Israel)                      Win

c